Na czym polega stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza jest bardzo ważną dziedziną stomatologii, ponieważ dzięki niej możemy utrzymać zdrowie i funkcjonalność naszego uśmiechu. Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób zębów oraz tkanek miękkich jamy ustnej. Jej głównym celem jest przywrócenie zębom ich pierwotnej funkcji oraz odbudowa ich struktury, gdy zostanie uszkodzona. Jednak stomatologia zachowawcza to nie tylko leczenie, ale także zapobieganie, czyli profilaktyka, obejmująca szereg procedur takich jak scaling czy piaskowanie.

Etapy zaawansowania próchnicy

1


etap


Na tym etapie próchnica nie jest jeszcze widoczna na powierzchni zęba. Występują tu jednak zmiany w szkliwie, które jest najbardziej narażone na działanie kwasów z bakterii z jamy ustnej. Mogą pojawić się również pierwsze przebarwienia w postaci białych lub brązowych plam na powierzchni zęba

2


etap


Wraz z rozwojem próchnicy wzrasta również jej widoczność na powierzchni zęba, co świadczy o stopniu jej zaawansowania. Można zaobserwować wyraźne ubytki próchnicowe szkliwa i zębiny zęba. Rozwija się tam coraz więcej bakterii, w wyniku czego szkliwo zaczyna pękać i łamać się.

3


etap


Zaawansowany poziom próchnicy rozprzestrzeniający się na korzeń zęba, zagrażając utratą zęba. Na tym etapie pojawiają się zwykle objawy takie jak ból, wrażliwość na bodźce gorące i zimne, a nawet krwawienie.

4


etap


Etap całkowitego zniszczenia zęba. Zęby za sprawą próchnicy stają się kruche i łamliwe, a bakterie dostają się do miazgi zęba, wywołując jej stan zapalny lub martwicę, zmiany zapalne tkanek okołowierzchołkowych i w końcu infekcje, które mogą przenosić się na inne narządy naszego organizmu, co prowadzi do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Próchnica jest jednym z najczęstszych schorzeń zębów na świecie.

Dlaczego warto leczyć zęby?

Istnieje wiele powodów, dla których warto leczyć zęby, jednak najważniejszym jest utrzymywanie naszego zdrowia w dobrej kondycji, bo jak powszechnie wiadomo, zdrowe zęby to dobrostan całego organizmu.Im wcześniej wykryjemy choroby jamy ustnej, tym szybciej i skuteczniej będziemy w stanie je wyleczyć i zapobiec wielu negatywnym konsekwencjom. Istotna jest również poprawa estetyki naszego uśmiechu, ponieważ jest to kluczowy element naszego dobrego samopoczucia i pewności siebie, co zdecydowanie wpływa na jakość naszego życia.

Co nas wyróżnia?


sprzętsprzęt


taki sprzęt, jak lupy, mikroskop czy skaner i kamery wewnątrzustne umożliwiają jeszcze sprawniejsze, dokładniejsze i bardziej precyzyjne leczenie.


materiałymateriały


jakość materiału wpływa na trwałość wypełnienia i na jego estetykę. Materiały wykorzystywane w naszej klinice są odporne na ścieranie i wyglądem przypominają naturalny ząb.


znieczulenieznieczulenie


zabiegi można przejść w pełni bezboleśnie. W naszej klinice proponujemy kilka rodzajów znieczuleń, dzięki którym pacjent komfortowo przejdzie przez zabieg.
znieczulenie

FAQ

„Jak długo trwa leczenie ubytków próchnicowych?"
Czytaj więcej
Długość leczenia ubytków próchnicowych zależy od stopnia zaawansowania choroby. Z reguły leczenie trwa ok. 1 godz.
„Po jakim czasie trzeba wymienić wypełnienie?"
Czytaj więcej
Wymiana wypełnienia ubytku próchnicowego zależy od wielu czynników, w tym od materiału, z którego została wykonana, od warunków w jamie ustnej, a także od obciążenia i sposobu użytkowania zęba.

WASZE DOŚWIADCZENIA

Opinie Naszych Klientów!

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

kacper Żelazowski
2023-04-12
polecam
Marcin Filipiak
2023-04-05
Super atmosfera, pełen profesjonalizm 😊
Justyna Kliza
2023-04-04
Bardzo miła Pani rejestratorka. Wszystko wytłumaczyła sprawnie.
Iwona Bogacka
2023-03-12
Pełny profesjonalizm higienistki pani Sandry. Polecam
Julia_aa Julia_aa
2023-02-27
Bardzo miła Pani , i Pani co robiła zdjęcie zębów również 🙂
Rona Roni
2023-02-21
Bardzo profesjonalnie! Jakość świadczonej usługi na najwyższym poziomie. Przemiła i serdeczna opieka. Bardzo dziękuję Pani Sandrze i Danieli. Polecam!
xxx koju
2023-02-13
Polecam
Eugeniusz Urbanek
2023-02-03
Polecam robiłem protezę wykonanie na 5 obsługa na 5
pl_PLPolish