Protetyka

Co to jest protetyka?

Zazwyczaj po protetykę stomatologiczną sięga się, gdy na leczenie zachowawcze jest już za późno. Protetyka polega na rekonstrukcji i uzupełnieniu utraconych lub zniszczonych twardych tkanek zębów za pomocą uzupełnień. Choć głównym zadaniem jest uzupełnienie braków zębowych, to coraz częściej pacjenci chcą poprawić estetykę swojego uśmiechu, jego koloru czy kształtu.

Rodzaje oferowanych uzupełnień protetycznych


Stałe uzupełnienia protetyczne:Stałe uzupełnienia protetyczne:


Inlay/Onlay/Overlay są to wkłady stosowane do odbudowy zębów, które zostały uszkodzone przez próchnicę lub urazy, ale nie są na tyle poważnie uszkodzone, aby wymagać korony protetycznej. Charakteryzują się większą wytrzymałością od klasycznych wypełnień kompozytowych, szczelną odbudową punktów stycznych oraz większą oszczędnością twardych tkanek zęba niż pozostałe uzupełnienia protetyczne.
Korona protetyczna jest wskazana w przypadku bardzo rozległych zniszczeń tkanek zęba. Może być umieszczona zarówno na naturalnym korzeniu zęba, jak i na implancie. W Estima w zależności od potrzeb pacjenta oferujemy koronę pełnoceramiczną cad cam oraz koronę licowaną porcelaną na spiekach ceramicznych.
Licówka pełnoceramiczna to cienki, ale trwały płatek porcelany przyklejony do przygotowanej przedniej powierzchni zęba. Jest to popularna estetyczna metoda na poprawę kształtu i koloru zębów. Może wydłużyć i poszerzyć zęby, a także skorygować drobne złamania i ukruszenia.
Całkowita przebudowa zwarcia zapewnia zdrowie stawów i wysoką poprawę estetyki zgodnie z wiedeńską szkołą okluzji.


Ruchome uzupełnienia protetyczne:Ruchome uzupełnienia protetyczne:


Proteza całkowita proteza całkowita zastępuje wszystkie zęby szczęki lub żuchwy i imituje naturalny wygląd zębów i dziąseł. Jest indywidualnie dopasowana do pacjenta żeby zachować komfort codziennego funkcjonowania.

Proteza częściowa to indywidualne konstrukcje mające za zadanie uzupełnić pojedyncze lub kilka braków zębowych. Posiadają specjalne klamry ułatwiające mocowanie do naturalnych zębów.

Proteza natychmiastowa jest umieszczona bezpośrednio po usunięciu zębów i ma na celu tymczasowe zastąpienie naturalnych zębów, zapewniając estetykę i funkcjonalność pacjentów do czasu założenia stałej protezy.

Dla prawidłowego funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych konieczna jest stabilna pozycja żuchwy i prawidłowa niezmieniająca się wysokość wyrostków, dlatego polecamy wsparcie protez na zębach własnych lub implantach.


Stałe prace oparte na implantach:Stałe prace oparte na implantach:


Wykonujemy również stałe uzupełnienia protetyczne w pełni oparte na implantach. Implanty zapewniają stabilną bazę i jest to komfortowe i stabilne rozwiązanie.

Marzysz o bielszym uśmiechu? Pamiętaj, że nie ma możliwości wybielenia prac protetycznych, dlatego zalecamy wybielanie zębów przed doborem koloru uzupełnień.

Sztuką dobrej protetyki jest niezwykła precyzja i dokładność oraz wyczucie estetyki.

Co zapewniamy w naszej klinice?


estetykaestetyka


Kładziemy nacisk na to, by prace protetyczne odzwierciedlały naturalne zęby i pięknie wkomponowywały się w rysy całej twarzy.


funkcjonalność i trwałośćfunkcjonalność i trwałość


Przywracamy prawidłową funkcję żucia i wymowy. Leczymy kompleksowo, co zapewnia skuteczne leczenie i trwałość pracy na lata.


własne laboratoriumwłasne laboratorium


Jako nieliczni, dysponujemy własnym laboratorium protetycznym, dzięki czemu możemy kontrolować powstanie pracy i przyspieszyć cały proces wykonawczy.


technologiatechnologia


Wykorzystujemy taki sprzęt jak: skaner 3D zastępujący tradycyjne wyciski, technologię CAD/CAM dającą precyzyjne i trwałe rozwiązania, czy DSD czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Leczenie krok po kroku

1


krok


Konsultacja, poznanie potrzeb i oczekiwań pacjenta

2


krok


Planowanie pracy, wykonanie wax up i mock up, czyli wizualizacji przyszłej odbudowy

3


krok


Przygotowanie zębów, wyciski lub skany jamy ustnej

4


krok


Miary, akceptacja pacjenta

5


krok


Oddanie gotowej pracy protetycznej

FAQ

„Czy korona protetyczna wygląda naturalnie?”
Czytaj więcej
Wszystkie nasze prace protetyczne wykonujemy tak, by jak najbardziej odzwierciedlały naturalne zęby. Dostosowujemy odpowiednio strukturę, kształt i kolor zęba, dzięki czemu prace nie odróżniają się od pozostałych zębów.
„Co to jest proteza szkieletowa?"
Czytaj więcej
To ruchome uzupełnienie protetyczne posiadające metalowy przerzut podniebienny lub łuk podjęzykowy z lanymi klamrami protetycznymi. Należy do protez nieosiadających i charakteryzuje się mniejszą podatnością na pęknięcia czy złamania niż proteza akrylowa.
„Wybielanie zębów przed czy po odbudowaniu braków zębowych?"
Czytaj więcej
Trzeba pamiętać, że nie ma możliwości wybielenia prac protetycznych, dlatego wybielanie zębów należy wykonać przed doborem koloru uzupełnień.

WASZE DOŚWIADCZENIA

Opinie Naszych Klientów!

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

kacper Żelazowski
2023-04-12
polecam
Marcin Filipiak
2023-04-05
Super atmosfera, pełen profesjonalizm 😊
Justyna Kliza
2023-04-04
Bardzo miła Pani rejestratorka. Wszystko wytłumaczyła sprawnie.
Iwona Bogacka
2023-03-12
Pełny profesjonalizm higienistki pani Sandry. Polecam
Julia_aa Julia_aa
2023-02-27
Bardzo miła Pani , i Pani co robiła zdjęcie zębów również 🙂
Rona Roni
2023-02-21
Bardzo profesjonalnie! Jakość świadczonej usługi na najwyższym poziomie. Przemiła i serdeczna opieka. Bardzo dziękuję Pani Sandrze i Danieli. Polecam!
xxx koju
2023-02-13
Polecam
Eugeniusz Urbanek
2023-02-03
Polecam robiłem protezę wykonanie na 5 obsługa na 5
pl_PLPolish