Stomatologia
dziecięca

Leczenie najmłodszych pacjentów jest niezwykle ważne ze względu na podejście odpowiednie do wieku i ich rozwoju. Dzieci są traktowane w sposób przyjazny i empatyczny, aby zmniejszyć ich niepokój i stres związany z wizytą u dentysty.

Głównym celem stomatologii dziecięcej jest zapobieganie chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci. Dlatego nasi lekarze skupiają się też na edukowaniu rodziców i dzieci na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego żywienia, co pozytywnie wpływa na zdrowie zębów i dziąseł dziecka.

Zęby mleczne wpływają na jakość zębów stałych i ogólny rozwój dziecka.

→ Zęby mleczne pomagają w formowaniu dźwięków mowy oraz umożliwiają dziecku prawidłowe spożywanie pokarmów.

→ Utrzymują kierunek wyrastania późniejszych zębów stałych. Jeśli zęby mleczne zostaną przedwcześnie utracone, to zęby stałe mogą wyrosnąć w nieodpowiednim miejscu, co może prowadzić do problemów ortodontycznych.

→ Zaniedbanie leczenia zębów mlecznych może prowadzić do infekcji i chorób. Próchnica jest chorobą zakaźną i może przenieść się na zęby stałe.

→ Regularne wizyty u stomatologa i dbanie o zęby mleczne już od najmłodszych lat, przyczyniają się do utrzymania zdrowych nawyków i zapobiegania chorobom zębów w przyszłości.

Leczenie zębów mlecznych to inwestycja w zdrowie dziecka, która przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia.

Dlaczego warto nam zaufać?

Spotkanie dziecka ze stomatologiem oparte jest na empatii, przyjaznej atmosferze i cierpliwości. Nasi lekarze dokładają wszelkich starań, aby każda wizyta była przyjemna, komfortowa, wesoła i pozbawiona stresu dla naszych najmłodszych pacjentów.

Oferujemy dla młodych pacjentów bezpieczne znieczulenie komputerowe oraz dla bardziej zestresowanych sedację wziewną (tzw. gaz rozweselający), co pozwoli na przebycie wizyty w gabinecie w sposób komfortowy dla dziecka.

Zabiegi wykonywane u dzieci w naszej klinice:


higienizacjahigienizacjaleczenie ubytków próchnicowychleczenie ubytków próchnicowychleczenie ortodontyczneleczenie ortodontyczne


Zacznij od wizyty adaptacyjnej u stomatologa

W naszej klinice przeprowadzamy wizyty adaptacyjne dla dzieci, aby zbudować pozytywne doświadczenia związane z dbałością o zdrowie jamy ustnej. Podczas wizyty adaptacyjnej dziecko ma okazję zapoznać się z gabinetem stomatologicznym, a także z personelem i narzędziami stomatologicznymi, które są niezbędne do przeprowadzenia skutecznego leczenia i profilaktyki. Nasz stomatolog przedstawia się i wyjaśnia, jakie procedury będą wykonywane podczas kolejnych wizyt, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i miało jasny obraz tego, co się dzieje.

Podczas wizyty adaptacyjnej przeprowadzamy przegląd jamy ustnej, a także ćwiczenia dotyczące prawidłowej techniki szczotkowania zębów oraz płukania jamy ustnej, co przyczynia się do dalszej samodzielności i skutecznej profilaktyki. Naszym celem jest przekazanie wiedzy oraz zbudowanie u dziecka pozytywnych skojarzeń z wizytami u stomatologa.

FAQ

„Jak zadbać o zdrowe zęby mojego dziecka?”
Czytaj więcej
Zęby mleczne wymagają szczególnej uwagi, ponieważ stanowią podstawę dla zębów stałych i wpływają na rozwój jamy ustnej dziecka. Pielęgnacja zębów mlecznych obejmuje regularne szczotkowanie zębów pastą zawierającą fluor oraz kontrolę ilości spożywanego cukru i słodyczy. Regularne wizyty u stomatologa w celu przeglądu jamy ustnej i usuwania kamienia nazębnego również pomagają w zapobieganiu próchnicy i innym problemom z zębami mlecznymi.

Stomatologią dziecięcą w Estimie zajmują się:

WASZE DOŚWIADCZENIA

Opinie Naszych Klientów!

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

kacper Żelazowski
2023-04-12
polecam
Marcin Filipiak
2023-04-05
Super atmosfera, pełen profesjonalizm 😊
Justyna Kliza
2023-04-04
Bardzo miła Pani rejestratorka. Wszystko wytłumaczyła sprawnie.
Iwona Bogacka
2023-03-12
Pełny profesjonalizm higienistki pani Sandry. Polecam
Julia_aa Julia_aa
2023-02-27
Bardzo miła Pani , i Pani co robiła zdjęcie zębów również 🙂
Rona Roni
2023-02-21
Bardzo profesjonalnie! Jakość świadczonej usługi na najwyższym poziomie. Przemiła i serdeczna opieka. Bardzo dziękuję Pani Sandrze i Danieli. Polecam!
xxx koju
2023-02-13
Polecam
Eugeniusz Urbanek
2023-02-03
Polecam robiłem protezę wykonanie na 5 obsługa na 5
pl_PLPolish