Dlaczego leczenie ortodontyczne jest potrzebne?

Nowoczesna ortodoncja to leczenie oraz korygowanie wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Daje wiele rozwiązań, dzięki którym uśmiech będzie estetyczny, ale przede wszystkim zdrowy. Nieprawidłowo ustawione zęby niezależnie od tego, czy są wrodzone, czy nabyte, wpływają na estetykę całej twarzy, zmieniają jej rysy, a także utrudniają podstawowe czynności. Co więcej, wpływają one na cały układ stomatognatyczny, dlatego mądre leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę funkcjonowania całego układu żucia.

Ortodoncja często jest też jednym z etapów wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego, np. przygotowującego do implantologii czy protetyki.

 

Rodzaje stosowanych aparatów ortodontycznych w Estima

Metodę leczenia i rodzaj aparatu zawsze dostosowany jest indywidualnie do sytuacji klinicznej pacjenta i jego preferencji.
W Estima dysponujemy szerokim wyborem metod leczenia ortodontycznego.


aparat stałyaparat stały


Aparat stały to do niedawna jeden z najpowszechniejszych aparatów. Składa się z łuku, zamków ortodontycznych i ewentualnie wyciągów. W naszej klinice oferujemy aparaty metalowe, rodowane, złote, estetyczne oraz samoligaturujące. Pracujemy również w japońskiej technice łuków giętych wg prof. Sato, wykorzystywanej najczęściej w dużych wadach konwencjonalnie leczonych zabiegami ortognatyki.


aparat ruchomyaparat ruchomy


Aparat ruchomy jest dobrym rozwiązaniem dla młodszych pacjentów, najlepiej dla 6-7 latków i wymaga systematycznego użytkowania przy dużej współpracy rodziców. Do korygowania nieprawidłowości w zgryzie wykorzystujemy szkołę ortotropii i w pierwszej fazie leczenia stosujemy aparaty typu Bioblok, które umożliwiają rozbudowanie łuków zębowych, szczęki i żuchwy, tworząc miejsce docelowe dla nieprawidłowo ustawionych zębów.


aparat nakładkowyaparat nakładkowy


Aparat nakładkowy należy do najnowocześniejszych i najwygodniejszych aparatów. Przezroczyste nakładki pozwalają na estetyczny efekt, a wymagana dyscyplina w noszeniu aparatu szybko nagradzana jest precyzyjnym efektem.

Z uśmiechem Ci do twarzy!

Etapy leczenia ortodontycznego

1


Konsultacja i diagnostyka


1

Zbieramy wywiad z pacjentem, omawiamy problem i ustalamy pożądany efekt leczenia. Wykonujemy dokładne badania radiologiczne, w tym cefalometrię.

2


Leczenie stomatologiczne


2

Leczymy ewentualne ubytki próchnicowe i wykonujemy higienizację jamy ustnej.

3


Plan leczenia


3

Aby leczenie ortodontyczne było przewidywalne i skuteczne - opracowujemy szczegółowy plan leczenia, wykonujemy fotografię twarzy i zgryzu i przedstawiamy go pacjentowi.

4


Leczenie ortodontyczne


4

Przechodzimy do ważnego etapu, gdzie pacjent rozpoczyna swoją przygodę z aparatem ortodontycznym. W tym czasie regularnie spotykamy się z pacjentem na wizytach kontrolnych.

5


Piękny i zdrowy uśmiech


5

Nadszedł ten wyczekany i wzruszający moment. Plan leczenia jest zrealizowany i pacjent może cieszyć się swoim wymarzonym, zdrowym uśmiechem.

W ortodoncji wyróżnia naszą klinikę przede wszystkim:

→ Wiedza o prawidłowej okluzji i o zdrowiu stawów skroniowo-żuchwowych

→ Nowoczesne rozwiązania

→ Szeroka oferta aparatów ortodontycznych 

→ Precyzja w dążeniu do ich osiągnięcia

→ Kompleksowość leczenia

→ Profesjonalna i przyjazna opieka

FAQ

„Czy higiena jamy ustnej różni się po założeniu aparatu ortodontyczmego?”
Czytaj więcej
Leczenie ortodontyczne wiąże się z dokładniejszą higieną jamy ustnej, szczególnie w przypadku noszenia stałego aparatu. W klinice Estima pacjenci mogą liczyć na indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej i zalecenia podczas noszenia aparatu ortodontycznego.
"W jakim celu wykonuje się zabieg kortykotomii?"
Czytaj więcej
Kortykotomia to zabieg chirurgiczny, który stosuje się w leczeniu ortodontycznym, aby przyspieszyć proces przemieszczania zębów oraz umożliwić przesunięcie ich w kierunkach trudno dostępnych dla standardowych aparatów ortodontycznych. Może to skrócić czas noszenia aparatu ortodontycznego o kilka miesięcy.

WASZE DOŚWIADCZENIA

Opinie Naszych Klientów!

Wszystkie opinie pochodzą od naszych Pacjentów, większość z nich została także opublikowane w naszych mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą opinii o naszym centrum stomatologicznym.

kacper Żelazowski
2023-04-12
polecam
Marcin Filipiak
2023-04-05
Super atmosfera, pełen profesjonalizm 😊
Justyna Kliza
2023-04-04
Bardzo miła Pani rejestratorka. Wszystko wytłumaczyła sprawnie.
Iwona Bogacka
2023-03-12
Pełny profesjonalizm higienistki pani Sandry. Polecam
Julia_aa Julia_aa
2023-02-27
Bardzo miła Pani , i Pani co robiła zdjęcie zębów również 🙂
Rona Roni
2023-02-21
Bardzo profesjonalnie! Jakość świadczonej usługi na najwyższym poziomie. Przemiła i serdeczna opieka. Bardzo dziękuję Pani Sandrze i Danieli. Polecam!
xxx koju
2023-02-13
Polecam
Eugeniusz Urbanek
2023-02-03
Polecam robiłem protezę wykonanie na 5 obsługa na 5
pl_PLPolish