Logo ue

Witamy!

Witam w miejscu które od ponad 18 lat prowadzę z ogromną pasją i zaangażowaniem. Taki długi okres pracy to doświadczenie...

Nowości!

Dbając o naszych pacjentów i ich piękny uśmiech pragniemy zaproponować...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 20:00

Rejestracja telefoniczna

32 219 58 23

Stomatologia estetyczna

Zadbane zęby są dziś symbolem naszego statusu. Mówią o naszej estetyce i o świadomości dbania o zdrowie. Piękny, biały uśmiech pozwala nam spontanicznie uśmiechać się bez zahamowań. Podstawowe zabiegi poprawiające estetykę naszego uśmiechu to zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie oraz wybielanie zębów.

Wybielanie

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania konieczne jest badanie stomatologiczne, które oceni stan zębów  i dziąseł. Należy wyleczyć ubytki i usunąć kamień nazębny. Wybielanie można przeprowadzić samemu za pomocą past wybielających, plasterków, pisaków i żeli. Są one w stanie zlikwidować płytkie przebarwienia, ale nie poradzą sobie z przebarwieniami  np. po  zażywaniu tetracyklin.                                                                                                                 

  • Wybielanie w gabinecie jest skuteczniejsze gdyż stosowane preparaty mają większe stężenie, działają bardziej radykalnie. Można zastosować wybielanie natychmiastowe - (po zabezpieczeniu dziąseł płynnym koferdamem  na zęby nakłada się żel wybielający i naświetla lampą halogenową, plazmową lub laserową). Efekt jest błyskawiczny i utrzymuje się do 2 lat, zależnie od indywidualnych cech pacjenta
  • Wybielanie nakładkowe stosowane przez pacjenta w domu trwa kilka tygodni. Wykonane w gabinecie nakładki wypełnia się substancją aktywną o różnym stężeniu odpowiednio dobraną do indywidualnej wrażliwości pacjenta. Nakładki trzyma się na zębach od ½ godziny do kilku godzin (również podczas snu). 

ODBUDOWY KOMPOZYTOWE

W dobie postępu technologicznego mamy do wyboru wiele kompozytów wysokiej jakości. Przy odpowiednio dobranych cechach kompozytów mniejsze i średnie ubytki nie będą zauważone.

Licówki - To porcelanowe tipsy naklejone na powierzchnie wargowe zębów, które trwale zmieniają ich kształt i kolor przy niewielkiej ingerencji w strukturę tkanek twardych. Licówka niweluje niewielkie wady ortodontyczne, może rozjaśnić zęby, może również nadać im młodszy wygląd. Przy odpowiednim ustawieniu zębów zbędne jest jakiekolwiek szlifowanie zębów. Popularne sa również licówki kompozytowe Direct, ze względu na niższą cenę, wymagają jednak dużej dokładności.
Korony - bardzo zniszczone zęby należy osłonić koroną. W strefie estetycznej najlepsza będzie korona pełnoceramiczna, bez metalu wewnątrz, dzięki czemu najbardziej przypomina ząb własny z jego naturalną przeziernościa. Korona na  metalu zawsze będzie matowa i możliwe będzie z biegiem czasu odsłanianie sinego brzegu. Często mamy do czynienia z martwymi, przebarwionymi zębami. Przed wykonaniem korony należy takiego zęba wybielić, a metalowy wkład wymienić na włókno szklane. Dzięki temu nie będzie widoczne zasinienie dziąsła.

Wróć