Logo ue

Witamy!

Witam w miejscu które od ponad 18 lat prowadzę z ogromną pasją i zaangażowaniem. Taki długi okres pracy to doświadczenie...

Nowości!

Dbając o naszych pacjentów i ich piękny uśmiech pragniemy zaproponować...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 20:00

Rejestracja telefoniczna

32 219 58 23

Stomatologia dziecięca

Strach przed dentystą lub przed czymś zupełnie nowym pojawia się na różnych etapach rozwoju naszych dzieci. Pozytywne pierwsze wrażenie wróży zazwyczaj sukces leczenia, natomiast negatywne wspomnienia bardzo utrudniają odbudowanie zaufania. Pierwsza wizyta dziecka jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, podczas której dziecko ma okazję pobawić się w nowym miejscu. Powinna się odbyć już u 1 – 1,5 rocznego dziecka. Zęby mleczne ulegają próchnicy dużo szybciej niż stałe. Szkliwo jest cieńsze i słabiej zmineralizowane. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu próchnicy jest picie płynów i jedzenie pokarmów bogatych w cukry przed snem lub w nocy. Dobrze jest ograniczyć ilość słodzonych herbat i soków, zastępując je wodą, a jedzenie słodyczy ograniczyć do podwieczorków.

Dbanie o właściwą higienę zębów naszego dziecka bywa czasami trudne. Dzieci to doskonali obserwatorzy, pozwólmy im nas naśladować. Mycie zębów może mieć również charakter zabawy, wykorzystując szczoteczki z postaciami z bajek, ciekawe uchwyty na szczoteczki, klepsydry, naklejki. Możemy wyposażyć dziecko w zestaw małego dentysty. Możemy wreszcie wymyślać konkursy zakończone nagrodami. Wciąż wiele osób uważa, że zębów mlecznych się nie leczy. Niestety w okresie od 6 do 13 roku życia kiedy zęby mleczne ulegają wymianie dochodzi do zakażenia próchnicą zębów stałych. Przedwczesna utrata zębów mlecznych może skutkować nieprawidłowym wyrzynaniem się zębów stałych co prowadzi do wad zgryzu. Utrata zębów wpływa również na upośledzenie funkcji życia co wpływa niekorzystnie na rozwój kości i mięśni twarzy dziecka.

Regularne szczotkowanie zębów, zdrowe nawyki żywieniowe i przeprowadzenie zabiegów profilaktycznych takich jak fluoryzacja czy lakowanie powinny uchronić zęby przed próchnicą. Jeśli już powstanie ubytek w ząbkach, pamiętamy, że tylko próchnicę początkową możemy usunąć metodą bezwiertłową leczenie dzieci wymaga dużego doświadczenia, delikatności, cierpliwości i przygotowania psychologicznego. Odbywa się w bezbolesnym znieczuleniu komputerowym (THE WAND) po uprzednim zastosowaniu żelu znieczulającego. Profilaktyka, wczesna diagnoza, systematyczne wizyty mają ogromny wpływ na zdrowie zębów naszych dzieci w przyszłości.

Wróć